Lastryko Warszawa

Wylewka z lastryko w nieomal każdym przypadku dodają się do renowacji, co obserwuje się za wysoką cechę tego rodzaju podłogi. Renowacja liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki uczynionej z drugich materiałów, które należy zastąpić nowym lastrykiem. Najczęściej używamy metodę szlifowania „na sucho”, która powoduje uniknąć mokrego szlamu niebezpiecznego dla ludzi. Maszyny do tego określone urządzone są w właściwe pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie jest wyłącznie podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze oddaje się renowacji, podczas której przyjmuje się całkiem nową, wzmocnioną i skłonną do mieszkania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z grubsza polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z nowych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu i dobrej impregnacji, dzięki bardzo prostej powierzchni (zamknięte pory) znacznie łatwo i mało daje się trzymać w doskonałej czystości. Wystarczy tylko przestrzegać paru zasad wymienionych poniżej:

-częste leczenie z ziemie zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na podstawie alkoholu lub samą wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często wymienianą wodą;
-nie ma konieczności kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Dobrym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest typowe jej czyszczenie i zamiatanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo niszczące dla lastryka. Proponujemy swoim Użytkownikom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno być poprzedzone odkurzeniem posadzki. Chwali się stosowanie płynów o neutralnym ph na podstawie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Też warto co 3–4 mycia zrezygnować ze materiałów dezynfekujących i umyć wyłącznie wodą. Do mycia najlepiej stosować mopy płaskie (zgoda z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy też pamiętać o częstej wymianie roztworu w wiadrze.

Często popełnianym brakiem jest korzystanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i ciężko jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, mamy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy tegoż cementu. Dzięki temuż potrafimy puścić wodze energii i zaprojektować unikalny wzór, jaki będzie wykonywałeś Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie winnym stanowić dłuższe niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie z lat, dzięki nowym technologiom renowacji będą też bardzo długo te w naszym środowisku, a dzięki dostępności jeszcze to innowacyjnych kruszyw, cementów oraz barwników będą traktowane z powodzeniem w moc różnych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/